Producenci

Formy płatności:

 

Jakie baterie wybrać do łazienki?

Na rynku mamy olbrzymi wybór baterii łazienkowych. Klienci często mają wrażenie, że baterie poszczególnych producentów niewiele różnią się między sobą. Czym się więc kierować przy wyborze baterii do naszej łazienki?

kryteria wyboru baterii łazienkowych

Pierwsze kryterium to jakość. Bateria łazienkowa jest poddana podczas użytkowania bardzo dużym obciążeniom. Wielokrotne uruchamianie i wyłączenie powoduje, że powinna ona być trwała i odporna na uszkodzenia. Wybór jest trudny, bo na rynku jest wiele firm, które przedstawiają swoje produkty jako te najlepsze i najtrwalsze. Dominującą pozycję na rynku posiadają baterie wyprodukowane przez naszych zachodnich sąsiadów. Pokutuje na rynku opinia o „niemieckiej jakości”. Trudno to podważyć, bo faktycznie niemieckie produkty mają w naszym kraju bardzo dobrą opinię. Nasza firma wybrała jednak inną drogę.  Kierując się kryterium jakości wyselekcjonowaliśmy producentów, którzy poza wysoką jakością oferują klientom coś więcej…

I tu pojawia się kolejne ważne kryterium, czyli wzornictwo. Okazuje się, że po odrzuceniu produktów o niskiej, bądź niepewnej jakości mamy nadal do wyboru wielu dostawców. Kiedy zaczynamy oglądać baterie kierując się względami estetycznymi, bardzo szybko zauważymy, że włoskie baterie wyróżniają się bardzo interesującymi kształtami. Widać, że te baterie zostały zaprojektowane przez designera. Mają odpowiednie proporcje i swoistą „lekkość”.

Poniżej zdjęcia baterii z fabryki Gessi oraz Frattini.

Fot. Gessi kolekcja Goccia – bateria umywalkowa podtynkowa.

Fot. Gessi kolekcja Goccia – bateria umywalkowa podtynkowa.

Fot. Gessi kolekcja Cono – bateria umywalkowa sztorcowa

Fot. Gessi kolekcja Cono – bateria umywalkowa sztorcowa

Fot. Frattini kolekcja Tolomeo – bateria umywalkowa sztorcowa

Fot. Frattini kolekcja Tolomeo – bateria umywalkowa sztorcowa

Mam nadzieję, że widzicie Państwo kunszt designera, który zaprojektował tę kolekcje. Są piękne i niepowtarzalne, ale przy zachowaniu najwyższej jakości i niezawodności. Ale to nie wszystko, bo poza wyżej przytoczonymi zaletami , klient szuka oryginalności swoich wyborów. Przecież nie sprawia nam satysfakcji wiedza, że wybrana przez nas niemiecka bateria jest  sprzedawana w supermarketach budowlanych lub znajduje się na wyposażeniu łazienek w wielu miejscach użyteczności publicznej, takich jak np. urzędy czy centra handlowe. Chcemy mieć w swojej łazience produkt oryginalny, piękny i niezawodny. Takie właśnie są baterie, które posiadamy w swojej ofercie.

Baterie firmy Frattini oraz Gessi to w naszej ocenie najciekawsze propozycje na rynku. Poza wcześniej przytoczonymi zaletami producenci zawsze projektują swoje kolekcje tak, aby w danym wzornictwie otrzymać pełną paletę rozwiązań technicznych. Czyli np. w ramach kolekcji Ovale firmy Gessi otrzymamy zarówno baterie umywalkowe sztorcowe do zamontowania na umywalce, baterie wysokie do zamontowania na blacie, ale również całą gamę baterii podtynkowych, a nawet sufitowych oraz montowanych na posadzce. Ale to nie wszystko, bo w kolekcji Ovale mamy pełen wybór baterii wannowych i prysznicowych zarówno z tradycyjnym mieszaczem jak i termostatycznych. Jest też oczywiście pełen wybór akcesoriów łazienkowych, takich jak wieszaki na ręcznik, na papier, dozowniki mydła itp…  A wszystko w ramach jednej kolekcji, która zgodnie z nazwą – Gessi Ovale, proponuje wszystkie produkty w owalnym kształcie. Poniżej zdjęcia obrazujące ten przykład.

fot. bateria umywalkowa Gessi Ovale

fot. bateria umywalkowa podtynkowa Gessi Ovale

fot. dysza prysznicowa Gessi Ovale

fot. bateria podtynkowa termostateyczna Gessi Ovale

fot. bateria umywalkowa podtynkowa Gessi Ovale

fot. szczotka WC Gessi Ovale

Powyższe przykłady to tylko wycinek oferty w ramach tej kolekcji. Mam nadzieję jednak, że pokazuje na czym polega idea przyświecająca projektantom tworzącym kolekcje w ramach oferty fabryk Frattini oraz Gessi.

baterie łazienkowe i ich użyteczność

Oczywiście równie ważne jak powyżej opisane kryteria jest użyetczność danego rozwiązania. Musimy podjąć decyzję czy chcemy zastosować trdycyjną baterię umywalkową, czy też rozwiązanie podtynkowe, a może zupełnie nowatorskie rozwiązanie baterii sufitowej. Czy bateria wannowa będzie natynkowa, czy podtynkowa.... a może podłogowa, co jest nowym i bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Na podobne pytania musimy odpowiedzieć w przypadku baterii prysznicowej. A może bateria termostatyczna? Tak na marginesie, to bardzo polecam to rozwiązanie.

Jest wiele argumentów za i przeciw. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Istotne jest aby trafić na takiego doradcę/handlowca, który będzie umiał przedstawić nam odpowiednie argumenty i pomóc w wyborze. 

Ale to jeszcze nie koniec...  Musimy zdecydować czy chcemy tradycyjne baterie chromowane, czy też np. stal szczotkowaną lub baterie w kolorze - najczęściej dostępne są w kolorach białym i czarnym. Każde rozwiązanie ma swoich zwolenników. Klienci i architekci wybierające chrom podkreślają elegancję tego rozwiązanie oraz poczucie czystości, decydujący się na stal szczotkowaną stawiają na wygodę w użytkowaniu, a zwolennicy koloru podkreślają nowoczesność tego rozwiązania.

Tak więc możliwości mamy bardzo dużo. Nasi dostawcy - zarówno Gessi jak i Frattini zapewniają klientom pełny wybór zarówno jeśli chodzi o kształty, użyteczność, kolory wykończeń oraz ergonomię. W połączeniu z wysoką jakością, trwałością oraz niepowtarzalnym designem dają nam przekonanie, że mamy bardzo dobrą ofertę dla klienta indywidualnego oraz dla architektów wnętrz.

Poniżej zdjęcia obrazujące poruszaną wyżej tematykę.

fot. Gessi - biała bateria łazienkowa umywalkowa Rettangolo XL

fot. Gessi - bateria umywalkowa sufitowa 

fot. Frattini - czarna bateria umywalkowa z kolekcji Tolomeo

fot. Gessi -  bateria stal szcotkowana wannowa podłogowa z kolekcji Rettangolo

fot. Gessi - bateria uruchamiana na podczerwień

fot. Frattini - piękna bateria umywalkowa zdobiona, z elementami złotymi

fot. Frattini - bateria bidetowa "stylizowana".

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
sklep.miradalfa.pl - płytki ceramiczne, gresy, wyposażenie łazienek, meble łazienkowe, akcesoria łazienkowe, baterie łazienkowe, armatura
Sklep internetowy Shoper.pl